Medikal Kumaş

NONWOVEN

Nonwowen kumaşlar yaygın olarak, tıp alanında ve diğer sektörlerde biyolojik maddelere karşı koruma amaçlı kullanılır. Örneğin; enfeksiyon ve hastalıklara karşı korunma gibi kritik güvenlik özelliklerini sağlama maksatlı kullanılmaktadır. Çünkü sadece bir kez kullanılıp, kullanıldıktan sonra yakıldıkları için, işleme gerek duyulması önlenmektedir. Ayrıca Nonwoven kumaşlar ile kirletici maddelerin yayılması minimize edilir
Nonwoven kumaşların kullanım alanlarına örnek olarak;

  • Tek kullanımlık cerrahi işlemler
  • Tıbbi önlükle
  • Önlük ve maskeler verilebilir
  • Medikal sektörde kullanılan Nonwoven kumaşı
  • Sedye örtüsü
  • Cerrahi önlük
  • Bone Maske, Cerrahi örtü ve Kapaklar

MELTBLOWN

Polypropylene Meltblown üretim teknolojisiyle yüksek emicilik kapasitesi ve filtrasyon özelliklerine sahip Nonwoven kumaşlardır. PP Meltblown kumaşlar yumuşak yapısı ve kolay biçimlendirilebilen fiziksel özellikleri sayesinde bir çok alanda kompozit malzemelerin üretiminde kullanılabilmektedir. PP Meltblown kullanım alanlarından bazıları, Çevre, Deniz ve Endüstriyel temizlik uygulamaları, Filtrasyon, İzolasyon ve otomotiv sektörümde kullanılan ürünlerdir. Nonwoven kumaşlara uygulama alanlarına göre bir çok aplikasyon, ebatlama, baskı ve yüzey kaplama işlemi yaparak fonksiyonel kullanım özellikleri geliştirilebilir.

PP SPUNBOND

Polypropylene Spunbond üretimini yüksek fiziksel özellikler ve homojen yüzey dağılımına sahip SS ve SSS çok katlı üretim teknolojisidir.
PP Spunbond kullanım alanlarından bazıları Medikal, Hijyen, Zirai Örtüler, Yatak ve Mobilya, Paketleme ve Promosyon ürünleridir.

PP SMS SMMS

Spunbond ve Meltblown kumaşların tek üretim hattı içinde birleştirilerek SMS ve SMMS olarak tanımlanan Polypropylele Nonwoven kumaşlardır.
PP SMS kumaşları medikal ve hijyen sektörlerinde özellikle tek kullanımlık cerrahi önlük ve örtüler, bebek bezleri ve yetişkin hijyen ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır.

LAMİNASYON / ULTRASONİK BİRLEŞTİRME

Laminasyon ve Ultrasonik birleştirme hatlarıyla bir çok farklı özellikteki Nonwoven kumaşları ve filmleri kullanarak birkaç kattan oluşan ve birbirine birleştirilmiş Nonwowen kumaşlardır.
Laminasyonlu ürünlerin kullanıldığı alanlardan bazıları Medikal, Hijyen , İnşaat, Paketleme ve Promosyon ürünleri.
Ultrasonic birleştirmeliürünlerin kullanıldığı alanlardan bazıları Filtre ve Toz torbaları, Tulumlardır.